Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Ish komandati i UÇK-së, Matranxhi: “Treshi-përsheshi” do të ndahen nga fundi i prillit!

Ish komandanti dhe ushtari i UÇK-së nga Komuna e Haraçinës, Shaban Bafqari-Matranxhi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë një parashikim interesant lidhur...

“Stadiumi”, “Ballistët” ngrenë “alarmin”: Bilall Kasami tenton të tallet dhe mashtron tetovarët të cilët jetojnë për Shkëndijën

Nërpërmes një reagimi në “Facebook”, tifo-grupi nga Tetova, “Ballistët” kanë ngritur alarmin nëpërmes të cilit kërkojnë përgjegjësi për mos mbajtjen e premtimit për ndërtimin e stadiumit.

Në reagimin e tyre, Ballistët kanë thënë se stadiumi i qytetit është tema dhe ëndrra e kahmotshme e qytetarëve të Tetovës, simpatizuesve kuqezi.

“Ballistët”, përgjegjësi kanë kërkuar nga Lazim Destani po edhe nga kryetari i Komunës, Bilall Kasami.

Sipas tyre, Kasami ka dhënë disa premtime dhe nuk i ka mbajtur ato. Shtojnë se pikërisht Kasami po tenton të tallet me tetovarët dhe Ballistët për këtë çështje.

Reagimi i plotë:

ALARM !!! ALARM !!! ALARM !!!
BALLISTËT KËRKOJNË PËRGJEGJËSI PËR PREMTIMIN E STADIUMIT TË RI NË TETOVË !!!

Stadiumi i qytetit është tema dhe ëndrra e kahmotshme e qytetarëve të Tetovës, simpatizuesve kuqezi dhe Ballistëve, gjë e cila u premtua qe nga viti 2016 nga vetë pronari i kompanisë “Ekolog” z. Lazim Destani!

Kaluan 7 vite të plota dhe investimi mbeti vetëm premtim i boshatisur, sepse punë nuk shohim ende, të paktën nuk e pamë as një përpjekje të vetme dhe serioze!
Durimi i çdo tifozi më vetëm se ka humbur, dhe shihet qartë se këtu nuk ka asgjë konkrete, ndaj edhe ëndrra jonë më e madhe tani është zbehur!
Ne muajin Korrik të këtij viti, në seancën e këshillit të komunës, kryetari Bilall Kasami para opinionit dha premtim, se deri në Shtator 2023 do të përzgjidhet kompania ndërtuese e stadiumit, por edhe paraqiti një video material në rrjetet sociale se stadiumi i qytetit në Tetovë do të rindërtohet së shpejti?!

Tani po i drejtohemi hapur këtij njeriu, i cili mundohet të tallet dhe ti mashtrojë Ballistët të cilët jetojnë me Shkëndijën edhe kur ai nuk e ka njohur klubin tonë Shkëndija, por edhe stadiumin e qytetit se ka vizituar asnjëherë, para se të fillojë të meret me politikë!

Fillimisht kërkojmë llogari për premtimin e dhënë dhe transparencë për mënyrën se si e sheh realizimin e kësaj ëndrre të qytetarëve të Tetovës në përgjithsi dhe Ballistëve në veçanti, pasi që tani kur të gjithë prisnim që të shpallet tenderimi dhe projekti i stadiumit, kryetari Bilall Kasami del me postime të reja, ku thiret në bashkëpunime për të mirën e qytetit dhe në fund poston një fjali gjysmake për stadiumin!

Ne nuk kemi reaguar asnjëherë për marëveshjet e tij politike me partitë sllave dhe nuk pretendojmë ti tregojmë se në cilin mulli do ta dërgojë ujin, në atë pro europian, apo pro rus, por do të reagojmë fuqishëm për të mirën e qytetit tonë e sidomos për çështjen e stadiumit, andaj të këshillojmë si dhe të ftojmë që të merresh seriozisht me këtë temë të shenjtë për të gjithë ne simpatizuesit e flaktë të Shkëndisë!

Ne si Ballistë, asnjeherë nuk kemi lejuar që Shkëndija të bëhet vegël dhe të keqpërdoret për përfitime politike dhe të njëjtën gjë do ta bëjmë edhe më tutje, sepse SHKËNDIJA ka jetuar dhe do të jetojë përgjithmonë, pa marrë parasysh zhvillimeve politike në vend!
SHKËNDIJA është klub futbolli dhe jo politikë!!!

Latest Posts

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Ish komandati i UÇK-së, Matranxhi: “Treshi-përsheshi” do të ndahen nga fundi i prillit!

Ish komandanti dhe ushtari i UÇK-së nga Komuna e Haraçinës, Shaban Bafqari-Matranxhi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë një parashikim interesant lidhur...

Mos i humbisni

Rasti i Vanjas – Kidnapimi ka ndodhur me dijeni të babait, ai ka komunikuar me organizatorin për të zhvatur para nga nëna

Motivi i vrasjes së të miturës Vanja është interesi personal, por ajo që është më e tmerrshme për publikun është se rrëmbimi ka ndodhur...

Drejtori i Byrosë për Metrologji, Abdulselam Selami përgëzoi personat me aftësi të veçanta në manifestimin e Shoqatës SOS Vita

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Veçanta, drejtori i Byrosë për Metrologj Abduselam Selami, mori pjesë në një manifestim të...

Paraburgosen Kekishev, Manev dhe Videvski – dyshohen për “rrëmbim” dhe “vrasje”

Tre personave Velibor Manev, Vlatko Keshishev dhe Bore Videvski, të dyshuar për kidnapimin dhe vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, u është caktuar nga 48...

Berisha vijon t’i shmanget drejtësisë/ Nuk paraqitet në gjykatë, por shkon në Kuvend

Për ish kryeministrin Sali Berisha, Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për aferën e ish kompleksit Partizani.   Por pavarësisht se...

Avokati maqedonas apelon: Asnjë kolegë mos t’i mbrojë këta persona

Nuk qetësohen reagimet pas informacioneve për vdekjen e Vanja Gjorçevskës. Kësaj radhe ka shkruar avokati Dragan Peshevski, i cili kërkoi rishikimin e llojit të veprave...