Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

FC Shkupi kryeson tabelën me 18 pikë, derbi i Pollogut përfundoi me barazim

Katër fitore të skuadrave  vendase dhe dy barazime  me 14  gola  të shënuar  dhe një kartonë të kuq është epilogu u  ndeshjeve të javës së 9-të në Ligën e parë të futbollit vendor.

 Derbi në Çair  mes  Shkupi  dhe  kampionit në fuqi Struga Trim Lum përfundoi me fitoren e skuadrës nga Çairi  me rezultatin 2-0 me  golat që i shënuan Kuevan dhe Arbi Vosha. Derbi i pollogut mes Gostivarit dhe Shkëndijës përfundoi me barazim  2-2. Autor të golave pë vendasit ishin Atiemven  dhe Potuk, ndërsa për kuqezit  Totre nga penaltia dhe Cake. Sileksi në Kratovë me rezultati 4-2  mundi Voska Sportin, ndërsa Rabotniçki me golin e Atdhe Mazarit mundi 1-0 Tikveshin. Ndeshja në Shtip mes Bregallnicës dhe vardarit përfundoi  pa gola 0-0. Dje  Makedonija Gj.P mundi AP Brera 1-0. Pas ndeshjeve të javës së 9-të Tabelën tani e kryeson Shkupi me  18 pikë para Shkëndijës që ka 17 pikë dhe një ndeshje më pak.

Rezultatet:

Gostivari – Shkëndija 2-2

Shkupi – Struga Trim Lum 2-0

Sileksi – Voska Sport  4-2

Rabotniçki – Tikveshi 1-0

Bregallnica – Vardari 0-0

Makedonija Brera 1-0

Tabela: Shkupi 18 pikë, Shkëndija  17 (-1ndeshje), Sileksi 16, Struga TL (15. -2 ndeshje),  AP Brera 14, Tikveshi 13, Rabotniçki 13, Makedonija gj.P 11,  Bregallnica 10, Voska Sport 7, Gistivari 7, Vardari 5 pikë.

Të mërkurën në Tetovë zhvillohet ndeshja e mbetur nga  java e dytë e sezonit vjeshtor mes Shkëndijës dhe Struga Trim Lum.

Latest Posts

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Mos i humbisni

Spasovski: Trupi i Vanjës ka qenë i groposur në rrethinën e Shkupit

Ministri i Punëve të Jashtme, Oliver Spasovski, në konferencën për media lidhur me vrasjen e dyfishtë, tha se personi në arrati është vrasësi i...

Rasti i Vanjas – Kidnapimi ka ndodhur me dijeni të babait, ai ka komunikuar me organizatorin për të zhvatur para nga nëna

Motivi i vrasjes së të miturës Vanja është interesi personal, por ajo që është më e tmerrshme për publikun është se rrëmbimi ka ndodhur...

Drejtori i Byrosë për Metrologji, Abdulselam Selami përgëzoi personat me aftësi të veçanta në manifestimin e Shoqatës SOS Vita

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Veçanta, drejtori i Byrosë për Metrologj Abduselam Selami, mori pjesë në një manifestim të...

Paraburgosen Kekishev, Manev dhe Videvski – dyshohen për “rrëmbim” dhe “vrasje”

Tre personave Velibor Manev, Vlatko Keshishev dhe Bore Videvski, të dyshuar për kidnapimin dhe vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, u është caktuar nga 48...

Berisha vijon t’i shmanget drejtësisë/ Nuk paraqitet në gjykatë, por shkon në Kuvend

Për ish kryeministrin Sali Berisha, Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për aferën e ish kompleksit Partizani.   Por pavarësisht se...