Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Ikën edhe një gazetare nga ALSAT!

Pas tre gazetarëve që u larguan ditë më parë nga Tv ALSAT, është larguar një gazetare tjetër. Evi Shkopi është gazetarja e katërt që largohet nga ALSAT pas Mefail Ismailit, Zejxhane Osmani dhe Valbon Bexhetit.

Mefail Ismaili pas largimit kishte shkruar  se nuk do të jetë më pjesë e ALSAT.

“Të nderuar miq e kolegë,
Prej sot nuk do të jem pjesë e TV ALSAT.
Angazhimi im profesional si gazetar do të vazhdojë edhe më tej.
Falënderoj të gjithë kolegët e Alsatit me të cilët vërtetë kam pasur një bashkëpunim dhe eksperiencë të paharrueshme. Të gjithve u uroj suksese dhe mbarësi.
Shihemi së shpejti në projekte të tjera.
“Me dinjitet, korrektësi dhe profesionalizëm” Mefail Ismaili

Edhe prezentuesja Zejxhane Osmanni tregoi se më nuk do të jetë pjesë e shtëpisë mediatike të ALSAT.
“Për të qenë korrekte ndaj shikuesve besnik të edicioneve të lajmeve në Alsat, ndjej nevojën për të kumtuar largimin tim nga kjo shtëpi mediatike. Padyshim ka qenë një rrugëtim i jashtëzakonshëm me shumë amplituda të ngjarjeve e zhvillimeve ku kam patur rastin të njoh njerëz të mrekullueshëm nga sfera të ndryshme. Gazetaria për mua paraqet pasion, dhe pasioni gjen vetiu formën dhe kanalin e vet të të shprehurit.
Faleminderit dhe u pafshim në projekte të reja!” Zejxhane Osmani.
Ndërsa prezentuesi i cili kishte punuar 9 vite, Valbon Bexheti u shpreh se është koha të largohet nga ALSAT.
“Pas gatise 9 vitesh punê aktive është koha që të largohem nga Televizioni Alsat! Dua të falenderoj fillimisht gjithê stafin e Alsatit për mbështetjen që më kanë dhënë gjithë këto vite duke filluar nga udhëheqësia e televizionit, redaktorët, gazetarët, prezantuesit, kameramanêt, montazhierët dhe të gjithë ata njerëz me të cilët pata rastin të punoj, me të cilët kam pasur raporte të shkëlqyera profesionale e miqësore. Falenderim të posaçëm për pronarin e Alsatit z.Velia i cili para 9 vitesh më dha mundësinë që unë të drejtoj lajmet e Tv Alsat”, ka shkruar Valbon Bexheti./TS/

 

 

Latest Posts

Shtetasi amerikan gjendet i vdekur në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4...

OBSH merr urdhër nga ushtria izraelite: Tërhiqni furnizimet mjekësore nga 2 magazina jugore të Gazës

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri një deklaratë të fortë, ku akuzoi ushtrinë izraelite që ka këkruar tërheqjen e furnizimeve mjekësore nga dy depot...

Mos i humbisni

Spasovski: Trupi i Vanjës ka qenë i groposur në rrethinën e Shkupit

Ministri i Punëve të Jashtme, Oliver Spasovski, në konferencën për media lidhur me vrasjen e dyfishtë, tha se personi në arrati është vrasësi i...

Rasti i Vanjas – Kidnapimi ka ndodhur me dijeni të babait, ai ka komunikuar me organizatorin për të zhvatur para nga nëna

Motivi i vrasjes së të miturës Vanja është interesi personal, por ajo që është më e tmerrshme për publikun është se rrëmbimi ka ndodhur...

Drejtori i Byrosë për Metrologji, Abdulselam Selami përgëzoi personat me aftësi të veçanta në manifestimin e Shoqatës SOS Vita

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Veçanta, drejtori i Byrosë për Metrologj Abduselam Selami, mori pjesë në një manifestim të...

Paraburgosen Kekishev, Manev dhe Videvski – dyshohen për “rrëmbim” dhe “vrasje”

Tre personave Velibor Manev, Vlatko Keshishev dhe Bore Videvski, të dyshuar për kidnapimin dhe vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, u është caktuar nga 48...

Berisha vijon t’i shmanget drejtësisë/ Nuk paraqitet në gjykatë, por shkon në Kuvend

Për ish kryeministrin Sali Berisha, Gjykata e Posaçme ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për aferën e ish kompleksit Partizani.   Por pavarësisht se...