logo

Europa League: Shkëndija e pafat, barazon në Shkup Zyrtare: Bajerni merr Dagllas Kostën nga Shaktari Reali rikthen Vazquezin Southamptoni kërkon 30 milionë funte për Schneiderlinin Milani ia shkëput kontratën Muntarit

  Sara Karaj u shpall më e bukura e Shqipërisë. Në një nga zonat turistike më atraktive në Shqipëri, në Voskopojë, nën një atmosferë mistike, rrethuar me manastire, kisha e ikona, u përzgjodh Miss Shqipëria 2015. Juria e përbërë nga Sotiraq Filo, Irfan Hysenbelliu, Arlinda Dudaj, Elona Bano, Rezarta Delisula, Romina Dosti, Anisa P...

  Mesfushori i kombëtares zvicerane larg syrit të mediave dhe në një ambient krejtësisht privat ka organizuar ceremoninë martesore, duke kurorëzuar lidhjen me bukuroshen shqiptare, Erjona Sulejmani. Lajmin e dasmës e ka konfirmuar vetë Blerimi në faqen e tij në “Instagram”, në të cilin ka shënuar në gjuhën angleze fjalën martesë ,...

  Gjykata e Tiranës ka liruar këngëtarin Ylber Abdullahu, i njohur me emrin artistik Cozman. Ai akuzohet për prodhim dhe trafikim të lëndëve të paligjshme. Cozman u ndalua tri ditë më parë bashkë me të dashurën e tij, këngëtaren Altuna Sejdiu, pasi u kapën me lëndë narkotike. Në këmbim të garancisë prej 5 mijë eurosh, Gjykata e...

  Dy këngëtarët Altuna Sejdiu dhe Cozman janë kapur nga një patrullë e policisë me hashash. Sipas burimeve, gjatë një kontrolli rutinë, policia ka bërë të mundur gjetjen e një sasie hashashi në automjetin e tyre tip fuoristradë “Range Rover” me xhama të zinj, me targa angleze PEIO SYF. Ata janë kapur në orët e para të së shtunë...

  Boksierët Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao e kryesuan listën e 100 të famshmëve më të paguar në botë, të përpiluar nga revista “Forbes”. Lista, e cila krijohet çdo vit dhe bazohet në të ardhurat vjetore të yjeve, u publikua të hënën, më 29 qershor. Me rreth 300 milionë dollarë të fituara gjatë 12 muajve të fundit, Mayweath...

  Derisa fansat janë në pritje të klipit të ri të Encës, ajo kohë pas kohe zbulon detaje nga videoja e re. Këngëtarja ka publikuar një video të shkurtër në Instagram të dy vajzave të vogla, për të cilat tregon se janë pjesë e projektit të saj. “Këto dy fanse të vogla ma ndreqën ditën! Dhe ato janë po ashtu pjesë e videos muziko...

  Marina Vjollca është një ndër bukuroshet më të bukura të televizioneve shqiptare.Para pak ditësh një djalë bëri tatuazh portretin e saj në krahun  e tij të djathtë. Por Uljan Kolgjegja qënka shumë guximtar dhe shumë I cmendur pas bukuroshës tonë Marina Vjollca.Ai ka postuar një video në rrjetin social Instagram ku propozon bukur...

    Anxhelina Hadergjonaj është një këngëtare e njohur. Ajo është vajza e një personazhi shumë të njohur, qe dashur pa dashur ka pasur çfarë të fitoje nga gjenët e së ëmes, e po ashtu edhe jeta e saj artistike. Bëhet fjale per Alberie Hadergjonaj, këngetarja nga Kosova që karrierën e saj e ka ndertuar më së shumti ne Shqipëri...

  Jona e BIg Brother-7  bëhët nënë. Jona Kalemaj është një ndër personazhët e spektaklit Big Brother-7.Diten e djeshme ajo ka sjellur në jetë vajzan e saj.Në rrjetin social Instagram ka postuar menjeher vajzën e saj bashkë më të fëjuarin.I urojmë jetë të lumtur dhe me jetë të gjatë ëngjëllit te vogel.(ExPress.mk/ E.M)...

  Adelina Ismaili ka shpërthyer me një postim të sajin në Facebook ku shkruan se nëse deri tani nuk ka folur, tashmë ajo do të flasë dhe do të tregojë fytyrën e vërtetë të shumë prej politikanëve dhe biznesmenëve. Këngëtarja nga Kosova shprehet se nuk është aq e fuqishme sa biznesmenët, ministrat dhe deputetët, të cilët kanë dashu...

   SHQIPËRI
   Lexo më shumë
   Këngë dhe për kryeministrin e Shqipërisë: Edi Rama, o yll epoke [video]
   Këngë dhe për kryeministrin e Shqipërisë: Edi Rama, o yll epoke [video]
   #

   Politikanëve të shumtë të cilëve iu kanë kushtuar këngë në Shqipëri, iu është shtuar edhe kryeministri Edi Rama. Në Youtube është duke qarkulluar një këngë e kënduar për Ramën, nga këngëtarja Linda Morina. Teksti i këngës: Këndoj trimin o nga Tirana, kryeminuistrin Edi Rama Edi Rama, djali i Kristaqit, trim i madh o i idealit Ti punove o me drejtësie, Shqipëria o ta dha vo...

   #
   Lexo lajmin
   “Për çfarë ju ka marrë malli, për flokët e Fevzos apo syzet e Nanos?”
   “Për çfarë ju ka marrë malli, për flokët e Fevzos apo syzet e Nanos?”
   #

   Kjo është një foto e bërë vite më parë, kur Fatos Nano ndodhej në burgun e Bençës. Foto është postuar nga aktori Julian Deda, që thotë me humor, “për çfarë ju ka marrë më shumë malli, për flokët e Fevzos, apo syzet e Nanos. Fevziu e ka bërë këtë foto, ndërsa kishte shkuar në burg për të marrë në intervistë Nanon....

   #
   Lexo lajmin
   Tronditëse! Ja se si keqtrajtohen jetimët në Shkodër (Video)
   Tronditëse! Ja se si keqtrajtohen jetimët në Shkodër (Video)
   #

   Emisioni investigues “Ça thu” në Agon Channel ka publikuar një video shokuese. Në pamjet e saj duket një kujdestare që keqtrajton fëmijët e jetimores së Shkodrës. Në pamje dallohet që kujdestarja ulet mbi një fëmijë dhe nuk ngrihet prej tij, pavarësisht të qarave. Pamjet flasin vetë. ...

   #
   Lexo lajmin
   Skandaloze: Akulli nëpër lokalet e Tiranës vinte nga ujërat e zeza
   Skandaloze: Akulli nëpër lokalet e Tiranës vinte nga ujërat e zeza
   #

   “Fiks Fare” ndërmori disa ditë më parë një vëzhgim për cilësinë e akullit në kryeqytet. Emisioni investigativ i Top Channel, në bashkëpunim me Institutin e Shëndetit Publik dhe Inspektoratin Shëndetësor Shtetëror morën mostrat e akullit në disa subjekte private “bar­kafe”, të përzgjedhura rastësisht. Këto të fundit u dërguan më pas për analiza, e pas marrjes së përgjigjeve u konsta...

   #
   Lexo lajmin
   #

   TEKNOLOGJI

   #

   SHËNDETI