logo

default ads

Enveri nuk ka qenë edhe aq ateist: Më 29 nëntor 1944, iu falënderua Zotit për çlirimin e vendit “Në Greqi blen seks me çmimin e një sanduiçi” Brazil, “babagjyshi” rrëmben avionin megjithë pilot Ushqimi dhe bontoni: si nuk guxohet të hahet në 15 vende të botës Hajduti ngec në oxhakun e shtëpisë, vdes kur pronari ndez zjarrin
  INTERVISTA
  Lexo më shumë
  Bujamin Asani: K.F “Shkupi” synon arenën evropiane
  Bujamin Asani: K.F “Shkupi” synon arenën evropiane
  #

  Mesfushori dhe kapiteni i dytë i Klubit Futbollistik (K.F) “Shkupi”, Bujamin Asani apo siç e njohin të gjithë fudbolldashësit dhe shkupjanët si BUJA, në një intervistë ekskluzive për portalin ExPress.mk rrëfen për karierën e tij në K.F “Kapaz” të Azerbejxhanit dhe kthimin e tij në Shkup. Edhe pse pas kthimit të tij nga Azerbejxhani BUJA ka pasur oferta nga më shumë klube në Maqedoni, ai ...

  #
  Lexo lajmin
  Mesila Doda: Shqiptarët nuk janë pakicë etnike, nuk bëhen dot me zor pakicë
  Mesila Doda: Shqiptarët nuk janë pakicë etnike, nuk bëhen dot me zor pakicë
  #

  Në një intervistë ekskluzive për portalin Express.mk deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë (PD) dhe kryetarja e Aleancës së Grave deputete në parlamentin e Shqipërisë, Mesila Doda, ka folur për gjendjen aktuale politike në Maqedoni, tejkalimin e afatave të zbatimit të Marrëveshjes së Ohrit si dhe për bashkimin kombëtar shqiptar. Ajo në intervistën me gazetarin Destan Jonuzi ka ve...

  #
  Lexo lajmin
  Roland Leka, Missteri Shqiptar që po korr sukses në Kinë
  Roland Leka, Missteri Shqiptar që po korr sukses në Kinë
  #

  Roland Leka, është njër ndër meshkujt më seksi shqiptar që po ecën denjësisht në rrugën e modelingut. Ish Misster Albania 2010, në një intervistë eksluzive për Express.mk, rrëfen eksperiencën e tij si model dhe biznesmen në Kinë... Më tej 24-vjeçari tregon arsyet përse zgjodhi të ushtrojë profesionin si model jashtë dhe jo në Shqipëri ... Bukuroshi lezhjan nuk është vetëm model, p...

  #
  Lexo lajmin
  Mimoza ELEZI: Një shkollë shqipe për 10 milion shqiptarët e Turqisë
  Mimoza ELEZI: Një shkollë shqipe për 10 milion shqiptarët e Turqisë
  #

  [caption id="attachment_52741" align="alignleft" width="300"] Mimoza Elezi[/caption] Në një intervistë ekskluzive për portalin ExPress.mk, aktorja dhe moderatorja e emisioneve shqip në Turqi, Mimoza Elezi fletë për jetën e saj, sfidat, sukseset dhe planet e saj për të hapurë një shkollë në Gjuhën shqipe në Turqi. Ajo në një rrëfim me kryeredaktorin e portalit ExPress.mk, Destan Jonuzi...

  #
  Lexo lajmin
  #

  KOSOVË

  #

  SHQIPËRI

  #

  SHËNDETI

  #

  TEKNOLOGJI

  #

  SPORT

  #

  LËMSH

  #

  BOTA

  #

  KULTURË