logo

Kukësi shkatërron Mlladostin , kualifikohet Shqiptari Gjetan Keta nokauton boksierin rus (FOTO) CAS-i tre pikë, por edhe një dënim Shqipërisë Europa League: Shkëndija e pafat, barazon në Shkup Zyrtare: Bajerni merr Dagllas Kostën nga Shaktari

  Këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri gjatë tubimit të djeshëm në Ferizaj, me rastin e darkës së mërgimtarëve, ka ndaluar për një çast muzikën. Arsyeja ishte se në ato momente ishte duke thirrur ezani i akshamit, transmeton zeri.info “Sigurisht që u deshtë patjetër të respektohet ezani i hoxhës”, tha shkurt Labi. Ndr...

  Sara Karaj u shpall më e bukura e Shqipërisë. Në një nga zonat turistike më atraktive në Shqipëri, në Voskopojë, nën një atmosferë mistike, rrethuar me manastire, kisha e ikona, u përzgjodh Miss Shqipëria 2015. Juria e përbërë nga Sotiraq Filo, Irfan Hysenbelliu, Arlinda Dudaj, Elona Bano, Rezarta Delisula, Romina Dosti, Anisa P...

  Mesfushori i kombëtares zvicerane larg syrit të mediave dhe në një ambient krejtësisht privat ka organizuar ceremoninë martesore, duke kurorëzuar lidhjen me bukuroshen shqiptare, Erjona Sulejmani. Lajmin e dasmës e ka konfirmuar vetë Blerimi në faqen e tij në “Instagram”, në të cilin ka shënuar në gjuhën angleze fjalën martesë ,...

  Gjykata e Tiranës ka liruar këngëtarin Ylber Abdullahu, i njohur me emrin artistik Cozman. Ai akuzohet për prodhim dhe trafikim të lëndëve të paligjshme. Cozman u ndalua tri ditë më parë bashkë me të dashurën e tij, këngëtaren Altuna Sejdiu, pasi u kapën me lëndë narkotike. Në këmbim të garancisë prej 5 mijë eurosh, Gjykata e...

  Dy këngëtarët Altuna Sejdiu dhe Cozman janë kapur nga një patrullë e policisë me hashash. Sipas burimeve, gjatë një kontrolli rutinë, policia ka bërë të mundur gjetjen e një sasie hashashi në automjetin e tyre tip fuoristradë “Range Rover” me xhama të zinj, me targa angleze PEIO SYF. Ata janë kapur në orët e para të së shtunë...

  Boksierët Floyd Mayweather dhe Manny Pacquiao e kryesuan listën e 100 të famshmëve më të paguar në botë, të përpiluar nga revista “Forbes”. Lista, e cila krijohet çdo vit dhe bazohet në të ardhurat vjetore të yjeve, u publikua të hënën, më 29 qershor. Me rreth 300 milionë dollarë të fituara gjatë 12 muajve të fundit, Mayweath...

  Derisa fansat janë në pritje të klipit të ri të Encës, ajo kohë pas kohe zbulon detaje nga videoja e re. Këngëtarja ka publikuar një video të shkurtër në Instagram të dy vajzave të vogla, për të cilat tregon se janë pjesë e projektit të saj. “Këto dy fanse të vogla ma ndreqën ditën! Dhe ato janë po ashtu pjesë e videos muziko...

  Marina Vjollca është një ndër bukuroshet më të bukura të televizioneve shqiptare.Para pak ditësh një djalë bëri tatuazh portretin e saj në krahun  e tij të djathtë. Por Uljan Kolgjegja qënka shumë guximtar dhe shumë I cmendur pas bukuroshës tonë Marina Vjollca.Ai ka postuar një video në rrjetin social Instagram ku propozon bukur...

    Anxhelina Hadergjonaj është një këngëtare e njohur. Ajo është vajza e një personazhi shumë të njohur, qe dashur pa dashur ka pasur çfarë të fitoje nga gjenët e së ëmes, e po ashtu edhe jeta e saj artistike. Bëhet fjale per Alberie Hadergjonaj, këngetarja nga Kosova që karrierën e saj e ka ndertuar më së shumti ne Shqipëri...

  Jona e BIg Brother-7  bëhët nënë. Jona Kalemaj është një ndër personazhët e spektaklit Big Brother-7.Diten e djeshme ajo ka sjellur në jetë vajzan e saj.Në rrjetin social Instagram ka postuar menjeher vajzën e saj bashkë më të fëjuarin.I urojmë jetë të lumtur dhe me jetë të gjatë ëngjëllit te vogel.(ExPress.mk/ E.M)...

   SHQIPËRI
   Lexo më shumë
   Ofendime të rënda në Kuvend, mes Ramës dhe Palokës
   Ofendime të rënda në Kuvend, mes Ramës dhe Palokës
   #

   Një debat mjaft i ndezur ka qenë ai mes Edi Ramës dhe Edi Palokës, ku nga ngacmimi për drogën kaluan në ofendime banale. Menjëherë pas akuzave të Palokës se Rama "e thith tërë ditën", njëherë nga njëri krah dhe njëherë nga tjetri, Rama tha gjatë replikës se "Paloka nuk është as i dehur dhe as i droguar, po është i lumtur". "E them këtë si ekspert i fushës", tha më tej Rama. "Duhet ...

   #
   Lexo lajmin
   A është e përfshirë Qeveria Rama në përgjime të paligjshme?
   A është e përfshirë Qeveria Rama në përgjime të paligjshme?
   #

   Denion Meidani, ekspert në fushën e përgjimeve, përfshi edhe ato kibernetike, shpjegon për lapsi.al historinë e kompanisë italiane Hacking Team dhe rrezikun që ajo mund të sjellë nëse vërtet programet e saj të përgjimit kanë hyrë edhe në Shqipëri. Pasi tregon mënyrën se si ka operuar kjo kompani dhe aferat e saj me qeveri të vendeve diktatoriale ose me regjime autoritariste, Meidani në s...

   #
   Lexo lajmin
   Emigrantët shqiptarë në Greqi: Nuk paguhen, humbin punët, në Shqipëri s’kanë me çka të kthehen! (Video)
   Emigrantët shqiptarë në Greqi: Nuk paguhen, humbin punët, në Shqipëri s’kanë me çka të kthehen! (Video)
   #

   Emigrantët shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në Greqi, po ndiejnë këto ditë më shumë se kurrë përmasat e krizës greke. Shumë prej tyre punojnë, por nuk paguhen, ndërsa të tjerët po humbasin vendet e punës. Emigrantët e kanë të vështirë të kthehen në Shqipëri për shkak të integrimit të fëmijëve, por edhe prej investimeve që kanë kryer në Greqi. Në Greqi edhe sot bankat qëndruan t...

   #
   Lexo lajmin
   Sali Berisha, “ndryshon” stemën e PS-së: Kjo është selia e “Barit magjik”! (Foto)
   Sali Berisha, “ndryshon” stemën e PS-së: Kjo është selia e “Barit magjik”! (Foto)
   #

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një foto në Facebook, që tregon “stemën” e PS-së në një mënyrë “ndryshe”. Stema e PS-së, e cila ka në qendër një trëndafil, është “shndërruar” në një gjethe kanabisi. “Selia e ‘Trëndafilit’ apo selia e "Barit magjik" te Koços?!... Marrë nga mediat sociale”, shkruan Berisha në profilin e tij në Facebook. ...

   #
   Lexo lajmin
   #

   TEKNOLOGJI

   #

   SHËNDETI