Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...
Articles by:

user1

LAJMI I FUNDIT/ Nxirem 30 serbët e armatosur nga manastiri, ekzekutohen 3 dhe arrestohen 6 kriminelë

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla ka folur për gazetarët për situatën e rëndë që është duke ndodhur në veri të Kosovës. Sveçla tha se janë...

Nesko thotë ‘Mu nda’

Ai ka kohë që është artist i skenës muzikore. Fjala është për Neskon, i cili ka lansuar këngën e re, që e titulloi 'Mu nda'. Kënga...

Deponitë para çerdheve në Tetovë/ Reagojnë qytetarët duke hedhur fajin tek drejtuesja e çerdhes dhe autoritetet komunale

Të gjitha çerdhet e Tetovës, pa përjashtim, janë vende ku pranë kontejnerëve të stërmbushur mbeten grumbuj të mëdhenj mbeturinash, kështu që ngjajnë me deponi...

Paga mesatare 600 euro/ Grubi: Një vit e gjysmë përpara përfundimit të mandatit e plotësuam përbetimin tonë zgjedhor

Paga mesatare në Maqedoninë e Veriut ka arritur tashmë në 600 euro. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një...

Dega e BDI në Çair dorëzon kandidaturat për kryetar dege

Kordinatori për zgjedhje të brendshme partiake në degën e Çairit, Ekrem Bunjaku sot bashkë me anëtar të komisionit kanë dorëzuar kandidaturat për kryetar dege,...

Shaqiri: Po vijon pa probleme procesi i regjistrimit online në shkollë të mesme

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka pritur në zyrën e tij disa semimaturantë, të cilët në zyrat e ministrisë që ai drejton...

Me vullnet arrihet gjithçka! Rexhepi priti në takim pilotin e parë shqiptarë nga komuna e Sarajit, Jeton Jusufi

Zëvendësministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi ka pritur sot në takim Jeton Jusufin, pilotin e parë shqiptarë nga komuna e Sarajit. Rexhepi në Facebook...

Grubi përgëzon sportistët Agron Hajredini dhe Juliana Petrovska për suksesin e arritur në Lojrat Olimpike Botërore në Berlin

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka uruar sportistët Agron Hajredini dhe Juliana Petrovska për...

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Don't Miss

Përçahet rëndë Alternativa në Tetovë/ Deputeti Hysni Ismaili: Nuk e njoh degën e zgjedhur mbrëmë, kemi degën dhe organet tjera

Deputeti i Alternativës, Hysni Ismaili është kontaktuar për të marë qëndrimin e tij për mos pjesëmarrje në kuvendin e djeshëm ku u zgjodh kryesia...

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zgjedhjet nuk janë zgjidhje Zgjedhjet e jashtëzakonshme zakonisht thirren për zgjidhjen e ndonjë krize politike, por bashkëbiseduesit e DW paralajmërojnë se as me këto zgjedhje...

Nëntë persona të vdekur pas shembjes së kulmit të një kishe në Meksikë

Nëntë persona raportohet të kenë vdekur dhe rreth 20 të tjerë kanë mbetur nën rrënojat e kulmit të një kishe në Meksikë. Mediat lokale...

Bilall Kasami kundër integrimit në Europë, njëjtë si Mickoski kushtëzon ndryshimet kushtetuese!

Me kushtëzimin e ndryshimeve kushtetuese, që janë edhe kusht i vetëm që Maqedonia e Veriut të ecë pa pengesa në rrugën e saj drejt...

Musliu: S’ka më kohë, kuvendi duhet të angazhohet në votimin e ndryshimeve kushtetuese

Vetëm dy muaj mbeten deri sa vendi të përfundojë procesin e ndryshimeve kushtetuese. Kuvendi po bën përpjekje për të siguruar numrat e nevojshëm për...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.