Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

Maqedoni

Kasami nuk e bënë hesap Alternativën dhe Gashin…

Në intervistën e realizuar nga Radio Evropa e Lirë, kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami ka përmendur të gjitha tentativat e tij për...

Serwer ngre shqetësimin e ndikimit rus në Ballkan dhe përmend pasojat, nëse vendet nuk i bien mendjes drejt anëtarësimit në BE

 “Serbia, ashtu si Rusia, e sheh Perëndimin si të ndarë dhe të dobët. Beogradi mund të tërhiqet përkohësisht në Kosovë për të mos provokuar...

Skandaloze/ Blerim Sejdiu lë pa ujë banorët e Pallaticës

Afër njëmijë shtëpi të fshatit Pallaticë të komunës së Zhelinës vazhdojnë të jenë pa ujë për pije. Uji i sistemit nuk bën për pije,...

Zejdi godet rëndë Kasamin: Ua zuri bishtin dera, e mbyllët gojën pas skandalit milionësh

Kryetari i Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi ka reaguar ndaj keqpërdorimeve financiare dhe korrupsionit që kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami po bën përmes...

Qentë endacakë lëvizin në Tetovë si ushtarë dhe shfaqin rrezik, qytetarët mallkojnë Bilall Kasamin

Qentë endacakë në qytetin e Tetovës po lëvizin si ushtarë duke mos i penguar aspak e duke mos u marrë masa nga askush. Këto njëkohësisht...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin Punues për ndryshimet kushtetuese, Kasami...

Erion Veliaj mban fjalën e dhënë! Ndan mjete financiare për investime në Komunën e Preshevës dhe në Kharkiv të Ukrainës

Bashkia e Tiranës në krye me Erion Veliajn ka ndarë mjete financiare për komunën e Preshevës dhe komunën Kharkiv të Ukrainës. Mjetet e destinuara për...

Detaje të reja/ Fituan miliona nga Komuna, dy kompanitë e afërta me Kasamin kanë vetëm nga një të punësuar!

Janë zbuluar detaje të reja për skandali për të cilin dje, raportoi portali indeks.mk. Sipas informacioneve të cilat ka arritur ti sigurojë redaksia jonë, dy...

Dy video intime të dy VIP-ave shqiptarë, gjenden në celularin e një personi në kërkim

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka thënë se nga zbërthimi i telefonit të një personi në kërkim, kanë dalë dy video intime ku protagoniste...