Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

Showbiz

Studio e bukurisë “Joliebeauty” në Zvicër gati të mirëpres këngëtaret e estrardes

Liriane Kadrija-Mani, është mes femrave shqiptare të suksesshëm dhe të dëshmuara në botën e bukurisë dhe të estetikës. Njihet për profesionalizmin dhe kreativitetin unik...

Nesko thotë ‘Mu nda’

Ai ka kohë që është artist i skenës muzikore. Fjala është për Neskon, i cili ka lansuar këngën e re, që e titulloi 'Mu nda'. Kënga...

Aleksander Gjelaj thotë “Zemër, zemër” në projektin e ri

Me tekst dhe muzikë nga vet këngëtari dhe orkestrim nga Florent Boshnjaku, videoklipi i punuar nga Power Media, këngëtari tashmë i mirënjohur Aleksander Gjelaj...

Angelina Jolie shkruan në shqip

Angelina Jolie, përveç karrierës shumë-vjeçare në Hollywood, si padyshim një prej yjeve kinematografikë më të mëdhenj në botë, njihet edhe për punën humanitare me...

Edhe një hit nga Nimi, e titulloi “A ke zemër”

Një këngë e bukur e lehtë si për fundverë është publikuar vetëm pak ditë më parë nga këngëtari kosovar Nimi. Ky projekt është më...

Shtatë motrat që ushqimet tradicionale i bënë brend

“Babai im më ka mësuar që të mos kem frikë nga puna, pavarësisht se jam femër”. Kështu thotë Advije Berisha-Rexhepi, 48-vjeçare nga Shkupi, e cila...

Seriali hit dramatik dhe thriller Yellowjackets vjen në SkyShowtime në Kosovë

SkyShowtime ka shpallur sot se sezoni i parë i serialit triller-dramatik, kandidat për çmimin Emmy ® , Yellowjackets do të shfaqet premierë në këtë...

Kishte mbjellë kanabis në ballkonin e shtëpisë, arrestohet këngëtarja e njohur Enca Haxhiaj

Këngëtarja e njohur Enca Haxhiaj ka rënë nën prangat e policisë për kultivim kanabis në banesën e saj. Sipas informacioneve, këngëtarja ka mbjellë disa bimë...

Mit apo e vërtetë – Sa dini për nikotinën?

Nikotina është një nga komponimet kryesore të duhanit dhe është shkaktari i krijimit të varësisë nga pirja e duhanit. Edhe pse shumica e duhanpirësve...