Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

Sport

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor

Komisioni i Garave pranë FFM-së, siç dihet, ka suspenduar terrenin e KF Bashkimi 1947 nga Kumanova për zhvillimin e ndeshjeve të ligës së dytë...

FC Shkupi kryeson tabelën me 18 pikë, derbi i Pollogut përfundoi me barazim

Katër fitore të skuadrave  vendase dhe dy barazime  me 14  gola  të shënuar  dhe një kartonë të kuq është epilogu u  ndeshjeve të javës...

Gara e peshkimit botëror në Kanada, Enver dhe Fadil Hashimi po sfidojnë veten në mesin e shumë garuesve

Shqiptarët nuk janë të suksesshëm vetëm në futboll dhe muzikë por edhe në fusha tjera. Sot për të disatën herë ju prezantojmë djemt nga...

Festë në Air Albania, goli i Asanit çon në pesh tifozerinë shqiptare

Goli i Jasir Asanit ka çuar në pesh tifozerinë shqiptare në stadiumin Air Albania. Me brohorima të shumta, tifozët kuqezi pritën golin e Asanit,...

Indrit Çullhaj, shkëlqen në kampionatin Ballkanik

𝗖𝗵𝗮𝗺𝗽𝗶𝗼𝗻𝘀𝗵𝗶𝗽 𝟮𝟬𝟮𝟯 -𝟳𝟯 𝗞𝗴 Indrit Çullhaj, djaloshi që po na bën krenar gjithë shqiptarëve zuri vendin e tretë duke kaluar kështu tre xhirot e para...

Omer Bunjaku merr zyrtarisht detyrën e re si drejtor sportiv në FC Ballkani

Omer Bunjaku sot ka marrë zyrtarisht detyrën e re si drejtor sportiv në FC Ballkani dhe këtë e bëjnë të ditur nga vet klubi. Postimi...

Omer Bunjaku, drejtor sportiv i Ballkanit

Ish-drejtori sportiv i Shkupit, Omer Bunjaku ka gjetur detyrë të re. Shkupjani do të merr postin e drejtorit sportiv te kampionët e Kosovës, Ballkani....

Armin Hodzic arrin në Shkup, gati firma me klubin e Çairit

Përforcimi i ri i Shkupit ka arritur në kryeqytet. Bëhet fjalë për sulmuesin boshnjak, Armin Hodzic, i cili ka arritur marrëveshje me FC Shkupin...

Të lidhur dhe dhunuar bashkë me të fejuarën, Donnarumma rrëfen tmerrin e grabitjes: Kisha frikë për Alessian

Portieri i PSG-së, Gianluigi Donnarumma ra preh e një grabitje në Paris, teksa ai së bashku me të fejuarën Alessia Elefante u dhunuan dhe u...