Klubi i skijimit “DITA” nis sezonin me grupin e parë

Klubi i skijimit “DITA” si çdo vit tjetër edhe këtë sezon ka nisur me aktivitetet e saj. Nga ky klub tashmë kanë shënuar startin...

Uncategorized

Pushteti për vazhdimin e rrugëtimit europian, VMRO rrezikon shtetin për të fituar pushtetin!

LSDM-ja në pushtet dhe Partia Liberal-Demokratike në mbledhjet e këshillave qendror të partive, edhe një herë theksuan përkushtimin e tyre për të sjellë ndryshime...

“Çamëria është një dramë që akoma nuk ka marrë zgjidhje”! Intervistë me studiuesin e çështjes çame, Hajredin Isufi

Kur flitet për Çamërinë dhe për përvjetorin e masakrave atje gjëja e parë që na vjen në mendje janë historianët, dëshmitarët okularë apo edhe...

Nesër përfundon aplikimi online për regjistrim në shkollë të mesëm në Maqedoni

Paraqitja e parë e nxënësve për regjistrim online në vitin e parë në shkollat e mesme publike për vitin shkollor 2023-2024 do të përfundojë...

“Ujëvarat poetike”, një përzgjedhje me poezi të 22 poetëve shqiptarë në gjuhën maqedonase

Këto ditë u botua libri “Ujëvarat poetike”, ku në gjuhën maqedonase janë prezantuar 22 poetë shqiptarë nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria. Libri “Ujëvarat poetike”, i...

Takimi me partnerët e koalicionit, kryetari Ahmeti: Mbetemi të përkushtuar në trasimin e rrugës së integrimit me përkrahje të BE dhe SHBA

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sot ka marrë pjesë në takimin e partnerëve të koalicionit ku është diskutuar mbi aktualitetin politik dhe për të...

Ernesti së shpejti do bëj ‘boom’ në botën e grimit, ja si

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...

Vuçiq: Nuk kam nënshkruar asgjë, por ka një marrëveshje

Presidenti serb në paraqitjen para gazetarëve ka thënë se ka një marrëveshje. Megjithatë, ai tha se si atë ditë në Bruksel, edhe sonte nuk ka...

Grubi në Debat Plus: BDI dhe Ali Ahmeti faktorizuan shqiptarët, projekte tashmë financohen me buxhet shtetëror

Duke folur më tej për projekte të mëdha, Grubi tha se tashmë kur institucionet drejtohen nga kuadro të BDI dhe Ali Ahmeti, dolën në pah...

Kush është Goran Radosavleviq, komandanti famëkeq serb që udhëhoqi masakrën ndaj familjes Jashari?

Goran Radosavleviq me nofkën Guri, është një nga komandantët më famëkeq serb që dyshohet për udhëheqjen e disa prej masakrave më të mëdha në...