U shiti bileta të falsifikuara të një agjencie turistike, arrestohet 32 vjeçarja

Specialistët Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore Durrës kanë arrestuar një 32 vjeçare të shpallur në kërkim për veprën penale të mashtrimit.

32 vjeçarja e arrestuar është me inicialet E.B., banuese në Durrës. Arrestimi i saj u bë në lagjen nr. 6 të kryeqytetit pas informacioneve te siguruara në rrugë operative nga ana e uniformave blu.

Kjo shtetase, sipas policisë, ka mashtruar dy shtetas duke ju shitur bileta të falsifikuara të një agjencie turistike