Holandë – Norvegji, formacionet zyrtare

Sonte luhen duelet e radhës në kualifikimet e Kupës së Botës.

Holanda dhe Norvegjia përballen mes vete sonte nga ora 20:45.

Kombëtarja e Holandës ndodhet në vendin e parë në grupin G me 20 pikë, kurse Norvegjia është e treta me 18 pikë.

Kjo ndeshje është tejet e rëndësishme për të dyja kombëtaret që synojnë vetëm tre pikët dhe të kualifikohen tutje.

Formacioni i Holandës: Cillessen, De Ligt, Van Dijk, Blind, Dumfries, Klassen, De Jong, Wijnaldum, Danjuma, Depay, Berwijn

Formacioni i Norvegjisë: Nyland, Hanche-Olsen, Thorsby, Normann, Odegaard, Elyounoussi, Sorloth, Solbakken

WWW.EXPRESS.MK

Share: