E rrethuar nga policët, kjo është shtëpia e Klodian Çalamanit ku u vra 8-vjeçari

Kjo është shtëpia e Klodian Çalamanit, 38-vjeçari monstër që vrau dhe groposi një fëmijë 8 vjeç.

Forca të shumta policie kanë rrethuar shtëpinë e autorit që i mori jetën 8-vjeçarit Mateo Vasiu.

8-vjeçari është parë nga banorët e lagjes duke bërë xhiro me biçikletën e 38-vjeçarit. Kjo ka hedhur dyshime tek policia, e cila menjëherë ka nisur
hetimet.

Vetëm pak minuta më vonë është arritur të ndalohet 38-vjeçari Klodian Calameni, i cili e pranoi vrasjen.

Ai jeton i vetëm në shtëpinë e tij pasi babanë dhe vëllanë e ka në burg në Greqi ndërsa e ëma jeton në Maqedoni.

Rrethanat e këtij akti makabër janë ende të paqarta, ndërsa pritet zbardhja e dëshmisë së autorit.

Share: