Komisioni Shtetëror Kundër dhunës, racizmit, ksenofobisë

Komisioni Shtetëror Kundër dhunës, racizmit, ksenofobisë dhe intolerancës në Sport e ka shpallur ndeshjen me “rrezik të lartë” takimin mes Villarrealit dhe Manchester United në Champions League.

Ndërsa Ministria e Brendshme e Spanjës nuk specifikoi se në cilin drejtim ndeshja konsiderohet të jetë me rrezik të lartë, besohet se ka të bëjë me sjelljen e tifozerisë.

Estadio de la Ceramica mban vetëm 23,000 tifozë, me Manchester United që i janë ndarë 2,000 bileta për udhëtim.

Skuadra e Unai Emery është e dyta në grup me shtatë pikë, të barabarta me liderin Manchester United që të dy kanë shënuar dy fitore, një barazim dhe një humbje.

Në takimin e tyre të fundit, në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve, United fitoi 2-1 në Old Trafford falë një fituesi të kohës së lëndimit nga Cristiano Ronaldo.

WWW.EXPRESS.MK

Share: