Maldini dhe Gazidis nuk kanë dyshime

Këto janë ditë të rëndësishme për Milanin në frontin e rinovimeve. Në lojë është një çështje shumë e rëndësishme që është ajo e trajnerit. Drejtuesit e kuqezinjve nuk duan të humbasin protagonistin e rilindjes se madhe!

Maldini ka punuar për një kohë të gjatë në këtë drejtim, duke e vënë këtë shtrirje kontrate ndër prioritetet e këtyre ditëve dhe duket se më në fund gjithçka është zgjidhur.

Sipas Gazzetta dello Sport, tashmë gjithçka është bërë për rinovimin e Stefano Piolit me Milanin. Trajneri Emilian do të nënshkruajë një kontratë në ditët në vijim që do ta lidh atë me kuqezinjtë edhe për dy vite të tjera.

Janë zbuluar edhe shifrat: trajneri do të marrë 3 milionë neto në vit plus bonuse. Gjithashtu sipas gazetës, gjithçka do të zyrtarizohet para ndeshjes në shtëpi kundër Sassuolos, e planifikuar për në 28 nëntor.

Drejtori ekzekutiv i kuqezinjve, Ivan Gazidis, pasi ka kryer disa kontrolle mjekësore në Nju Jork, nesër do të kthehet në Milano. Që nga ai moment, çdo ditë do të jem i miri për t’u regjistruar firma.

Rinovimi i Piolit prej disa kohësh është në ajër dhe të gjithë e dinë se është vetëm çështje kohe. Milani po pret vetëm kompletimin e ekipit drejtues që të zyrtarizohet rinovimi.

Trajneri ka treguar sidomos në një vit e gjysmë të fundit se e meriton të konfirmohet në stol dhe tifozët e Milanit shpresojnë të vazhdojnë të jenë protagonistë në Itali dhe në Evropë me të.

WWW.EXPRESS.MK

Share: