Aperribay është i bindur se Januzaj do të qëndrojë

Presidenti i Real Sociedadit, Jokin Aperribay këmbëngul se Adnan Januzaj dëshiron të qëndrojë.

Mesfushori me tipare sulmuese nga Istogu, por që përfaqëson Belgjikës ka kontratë me klubin bask vetëm deri në fund të sezonit.

Por, Aperribay është i bindur se Januzaj do të qëndrojë dhe do të nënshkruajë një kontratë të re me Sociedadin.

“Kemi pasur pak biseda me Janun, por ata janë të sinqertë dhe do të kemi një bisedë në një afat të shkurtër”, ka thënë fillimisht Aperribay.

“Ne do të përpiqemi, jo shumë herë, por do të përpiqemi, do të jetë një bisedë”.

“Nëse mendoni se e ardhmja juaj është në La Real, gjë që unë mendoj kështu, vazhdo. Nëse La Real nuk mund ta trajtojë operacionin, vazhdo”, përfundoi i pari i Sociedadit.

Januzaj në verë ishte i lidhur me një transferim në Serie A te Lazio.

WWW.EXPRESS.MK

Share: