Milano dështon

Italianët e Armani Milano si dhe spanjollët e Real Madrid e Barcelona janë në krye të Euroleague pas ndeshjeve të raundit të 10-të.

Milano u mund 97-71 në Rusi nga Unics Kazan, një ndeshje e dobët për italianët, që pësuan humbjen e dytë sezonale. Nga ky dështim përfitojnë Barcelona e Real Madrid, që fitojnë dhe ngjiten në krye.

Katalanasit fituan 91-73 ndaj rivalëve të CSKA Moskë, një sfdidë mes dy ekipesh pretendente. Ndërsa skuadra madrilène fitoi 87-74 në fushën e Villeurbanne. Në takimet e kësaj jave spikatin edhe fitoret e Anadolu Efes e Bayern Mynih.

Euroleague – Raundi i 10-të

Zalgiris Kaunas – Panathinaikos, 76-69

Villeurbanne – Real Madrid, 74-87

Baskonia Gasteiz – Crvena Zvezda, 93-74

Bayern Mynih – Fenerbahce, 71-63

Zenit st.Petersburg – Alba Berlin, 75-66

Unics Kazan – Armani Milano, 97-71

Anadolu Efes – Olympiacos, 88-69

Maccabi Tel Aviv – Monaco, 95-84

Barcelona – CSKA Moskë, 81-73

WWW.EXPRESS.MK

Share: