Облачно со температури до 16 степени

Времето денеска, претпладне ќе биде умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје, ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе достигне до 12 степени.

Текстот Облачно со температури до 16 степени е превземен од МАКФАКС.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.