Почна средбата на Заев и Гаши

Во Клубот на пратениците почна средбата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, на која ќе стане збор за приклучување на пратениците од Алтернатива кон парламентарното мнозинство и влез во Владата.

Текстот (Видео) Почна средбата на Заев и Гаши е превземен од МАКФАКС.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *