Inter i jep dritën jeshile

Klubeve të Premierligës u janë dhënë një shtysë transferimi mes raporteve se Interi do të lejojë që qendërmbrojtësi i talentuar Stefan de Vrij të largohet në fund të sezonit.

Gjigantët e Serisë A kanë marrë interes për të dy qendërmbrojtësit e tyre më të mirë, De Vrij dhe Milan Skriniar, por raportet në Itali pretendojnë se ata kanë synime vetëm të ulen me njërin prej tyre për të diskutuar një marrëveshje të re.

Calciomercato.com shkruan se, me të dy kontratat e tyre të skaduara në qershor të vitit 2023, Interi po planifikon të ulet me Skriniar, por është i lumtur të lërë De Vrij të largohet gjatë verës.

Tottenham dhe, së fundmi, Newcastle janë vlerësuar me një interes për mbrojtësin holandez dhe është pretenduar se pala italiane do ta ‘sakrifikojë’ atë në një përpjekje për të ulur faturën e pagave dhe për të lejuar disa transferime të ardhshme.

Ai kujdeset për të nga famëkeqi Mino Raiola dhe raportet e mëtejshme në Itali pretendojnë se super-agjenti po kërkon një klub në Premier Ligës në emër të klientit të tij.

Skriniar, ndërkohë, pritet të ulet me zyrtarët e klubit në fillim të vitit 2022 për të diskutuar një kontratë të re.

Marrëveshja e tij aktuale 3 milionë euro në vit skadon në qershor 2023 dhe thuhet se atij do t’i ofrohet një kontratë e re fitimprurëse prej 4 milionë euro deri në qershor 2025.

Interi ka punuar shumë në prapaskenë për të lidhur disa nga lojtarët e tyre më të talentuar me kontrata të reja.

Njerëz si Alessandro Bastoni, Lautaro Martinez dhe Nicolo Barella kanë vendosur të gjithë marrëveshjet e reja dhe pritet që Skriniar të jetë i pari në listën e tyre të dëshirave.

WWW.EXPRESS.MK

Share: