Dëmtohet sërish talenti i Barcelonës

Pedri, talenti i Barcelonës, është i pafat.

Mesfushori është në infermieri që në mesin e muajit shtator për shkak të një dëmtimi dhe tashmë ka pësuar edhe një tjetër.

Kështu Pedri mësohet se do të qëndrojë jashtë fushave të blerta edhe një muaj dhe për këtë vit mund të luajë maksimumi një ose dy ndeshej pasi rikthehet pak para Krishtlindjeve.

Pedri, i cili shpesh është krahasuar edhe me legjendën Iniesta, ka luajtur vetëm dy ndeshje në kampionat me Barcelonën këtë sezon dhe trajneri Xavi mezi pret ta ketë në dispozicion.

WWW.EXPRESS.MK

Share: