Pamje të bukura të stadiumit të Ferizajt

Ferizaj është lider në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi B.

Drejtuesit e klubit ferizajas kanë investuar në infrastrukturën e fushës.

Presidenti i klubit, Lulzim Abazi, me stafin e tij, kanë bërë një punë të shkëlqyeshme.

Image

Kanë rregulluar fushën, pankinat e reja, po ashtu edhe të gjitha çka janë përreth stadiumit.

Image

Stadiumi ka marrë një pamje të bukur me investime të fundit.

Image

Klub që ka edhe autobusin e vet dhe është shembull për klubet tjera për organizim e gjithçka tjetër, ka kryetrajner Arbnor Morinën.

Image

Ferizajt po përgatitet për t’u rikthyer në elitën e futbollit të Kosovës.

Image

Kjo skuadër kryeson me 24 pikë, ka një më shumë se Vushtrria në pozitën e dytë.

WWW.EXPRESS.MK

Share: