Luftë e madhe, boksieri amerikan e nokauton kundërshtarin  

Boksieri amerikan Terence Crawford e nokauton Shawn Porter në rundin e 10-të. 

Ai ngadhënjen me nokaut teknik në një nga meçet më të pritura të vitit.

Crawford (38-0) mbron titullin në versionin WBO në peshën velter.

Crawford më në fund tregoi shenjat e  ngjalljes në rundin e nëntë dhe të dhjetë. 

Crawford e rrëzoi dy herë amerikanin Porter (31-4-1) në rundin e dhjetë.

Trajneri i Porterit, Kenny, i bëri thirrje gjyqtarit Celestino Ruiz që të ndalonte luftën.  Gjyqtari ndërpreu meçin.

WWW.EXPRESS.MK

Share: