Rama publikon si u transformua blloku rezidencial në Vaqarr

Pasditen e djeshme, kryeministri Edi Rama u dorëzoi bllokun e parë rezidencial, familjeve që humbën strehën në tërmetin e 26 Nëntorit.

Sipas Ramës, Programi i Rindërtimit po e kthen sfidën e tërmetit nga një fatkeqësi në kthesë transformimi e zonave të prekura më fort.

Ndërkohë sot Rama ka publikuar pamjet se si u transformuar blloku rezidencial në Vaqarr.

Postimi i Ramës:
MIRËMËNGJES 😊

dhe me pamjet e transformimit të rezidencës së re që hapi dyert në Vaqarr, shëmbëlltyrë e solidaritetit shqiptar e të bashkëpunimit me Fundjavën Ndryshe, ju uroj një të diel të paqtë🙏

Share: