Mandzukic asistent i ri te Kroacia

Kombëtarja e Kroacisë ka njoftuar që ish ylli i Juventusit dhe Milanit, Mario Manduzkic do nis karrierën si trajner duke pranuar nën urdhrat e përzgjedhësit Zlatko Dalic.

Mandzukic që u pensionua gjashtë muajve te Milan në sezonin 2020/21, është punësuar si asistent i Dalic.

35-vjeçari ka zhvilluar 89 paraqitje për Kombëtaren kroate duke shënuar 33 gola. Ai i ndihmoi Kroacisë të shkojnë deri në finale të Kupës së Botës, ku u mposhten nga Franca.

Manduzkic shpenzoi pesë vite te Juventus mes 2015-2020, para se të kalonte në Katar te Al-Duhail, ndërsa iu bashkua Milanit në janarin e 2021, ku pësoi lëndimet të shpeshta dhe zhvilloi vetëm 11 ndeshje.

WWW.EXPRESS.MK

Share: