Олта Џачка: Сите загинати во несреќата се Албанци од Северна Македонија

Албанската министерка за надворешни работи, Олта Џачка, вели дека жртвите во денешната несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, се Албанци од Северна Македонија.

Тоа го напиша ова на својот фејсбук-профил изразувајќи сочувство до семејствата на загинатите и додаде дека Албанија и Северна Македонија се „блиску во овие тешки моменти“.

Текстот Олта Џачка: Сите загинати во несреќата се Албанци од Северна Македонија е превземен од МАКФАКС.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published.