Соработуваме со надлежните, велат од „Беса Транс“, изразуваат сочувство до семејствата на загинатите

Компанијата „Беса Транс – Скопје“ упати телеграма со сочувство по страшната несреќа на македонскиот автобус во Бугарија.

„Денеска е многу тажен и тежок ден за нас како компанија, изразуваме сочуство до семејствата и роднините на починатите, се молиме за брзо оздравување на преживеаните“, стои во напишаното.

Компанијата, додаваат од таму во целост соработува со надлежните институции со Р.C.Македонија и Р.Бугарија се со цел да се утврдат причините за оваа страшна трагедија!

Се извинуваме на сите што не сме во можност да одговориме на бараните информации, бидејќи сме во голем шок, посочуваат од компанијата.

Текстот Соработуваме со надлежните, велат од „Беса Транс“, изразуваат сочувство до семејствата на загинатите е превземен од МАКФАКС.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *