Është dëshira e trajnerit, Newcastle, në sulm për Trippier

Eddie Howe dëshiron të ketë nën urdhrat e tij Kieran Trippier, madje që në janar.

Sipas “Mirror”, trajneri i Newcastle u aka bërë të qartë pronarëve të rinj qëllimin e tij për të blerë nga Atletico e Madridit anësorin anglez në merkaton e dimrit.

Howe mëndon se skuadrën e tij mund ta shpëtojnë nga rrëzimi lojtarë me personalitet dhe përvojë, si 31-vjeçari, që e njeh shumë mirë Premier League-n.

Ish-lojtari i Tottenhamit është i lumtur tek Atletico, por nuk e ka fshehur dëshirën për t’u rikthyer në Ishull. Drejtuesit e Newcastle janë gati të ofrojnë 35 milionë ecuri për kartonin e futbollistit.

WWW.EXPRESS.MK

Share: