Градот Скопје планира да додели два милиони денари за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Градот Скопје најави парична помош од два милиони денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа што пред два дена се случи во соседна Бугарија.

„На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување на парична помош во знак на солидарност кон семејствата и почит кон настраданите“, информираа од прес-службата на градот.

Градот Скопје уште еднаш изразува длабоко жалење и сочувство до семејствата на настраданите, а на повредените им пожелува побрзо закрепнување.

Текстот Градот Скопје планира да додели два милиони денари за семејствата на загинатите во автобуската несреќа е превземен од МАКФАКС.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *