Oblak nuk e ka arritur qëllimin e tij

Jan Oblak nuk e ka arritur qëllimin e tij me Atlético Madrid, i cili nuk ishte tjetër veçse fitimi i një titulli të Champions League.

Portieri slloven është thellësisht i zhgënjyer dhe e kupton që projekti Cholo tashmë ka arritur kulmin e tij më të lartë, ndaj pa e ngritur dot “orejonën” ai tashmë shikon drejt një të ardhmeje larg Metropolitanit.

Portieri  ka një poster të mrekullueshëm në Premier League dhe që si Chelsea, United apo City e kanë atë ndër objektivat e tyre të tregut. 

Për momentin, Djajtë e Kuq do të ishin favoritët për t’u bashkuar me të dhe ata po mendojnë të zëvendësojnë De Gean me ndërkombëtarin me Slloveninë, transmeton albeu .

Klauzola e përfundimit t është 120 milionë euro, por të gjitha palët e dinë se kjo shifër do të jetë e pamundur të shtohet duke kaluar një portier, po, nga Old Trafford tashmë flasin për 80 milion euro të ndryshueshëm për të bindur klubin madrilen.

WWW.EXPRESS.MK

Share: