Ahmeti: Plaga e pashëruar rëndohet nga skenat shokuese nga Gllogjani i Kosovës time

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një shkrimi në Facebook ka reaguar pas sulmin me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Kosovës, ku deri tani janë konfirmuar tre të vdekur.Plaga e pashëruar rëndohet edhe më shumë nga skenat shokuese nga Gllogjani i Deçanit të Kosovës time. Jeta e njeriut është e shenjtë, Zoti e fal, Zoti e merr, jo njeriu. E dënoj në formën më të rreptë të mundur sulmin ç’njerëzor në Gllogjan që la viktima dhe të plagoaur. I tronditur thellë, bashkëndjej me familjet e viktimave dhe me çdo qytetarë të Kosovës e të gjithë shqiptarët kudo që jemi në këtë botë të trazuar.

Share: