Ky është destinacioni i preferuar i Haalandit

Sulmuesi i Borussia Dormtund prej kohësh është lidhur me një largim nga klubi.

Erling Haaland duket se nga edicioni i ardhshëm do të largohet nga Borussia Dortmund.

Thuhet se klauzola e tij e largimit prej 75 milionë eurosh do të jetë e vlefshme nga vera e ardhshme, dhe shumë ekipe janë të gatshme ta paguajnë atë që ta kenë në ekip yllin norvegjez.

Sipas ‘Goal’, nëse Haaland vendos të largohet nga Dortmundi atëherë destinacioni i tij i preferuar për të vazhduan karrierën është Real Madridi.

Thuhet se sulmuesi i ka bërë të ditur të afërmve të tij se ai është i interesuar për një kalim në Madrid, megjithatë ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

Haaland edhe në verën e kaluar ishte lidhur me një kalim në “Santiago Bernabeu”, por vendosi të qëndrojë edhe për një vit në Dortmund.

WWW.EXPRESS.MK

Share: