Sulmi i autobusit në Kosovë, Grubi: Plagë pas plage, Zot fal mirësi dhe paqë në zemrat e njerëzve!

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi përmes një shkrimi në Facebook e ka cilësuar si akt terrorist sulmin me armë zjarri ndaj autobusit në Gllogjan të Kosovës, ku deri tani janë konfirmuar tre të vdekur.“Gllogjan Plagë pas plage, edhe një lajm shumë shqetësues, këtë rradhë nga Deçani i Kosovës. Zot, fal mirësi dhe paqë në zemrat e njerëzve! Ngushëllime familjeve të viktimave, dhimbje për të gjithë ne, shërim përtë lënduarit”, ka shkruar Grubi.

Share: