Kroati fiton 5 milionë euro nga kontrata

“Çdo gjë është e mundur”, është shprehur Ivan Perishiq kur u pyet për rinovimin.

Mbrojtësi që kishte mbyllur çdo urë diskutimi me zikaltrit duket se ka bërë një kthesë 360 gradë.

Pas paraqitjeve të shkëlqyera, klubi ka vendosur të rrisë ofertën e tij (që përsëri është më pak se paga aktuale) në 4 milionë euro, për një kontratë 2-vjeçare me opsion për të tretin, transmeton Panorama.

Kroati fiton 5 milionë euro nga kontrata që i skadon në qershor, por në moshën 32-vjeçare oferta e Interit duket joshëse dhe Perisic duket se po e mendon seriozisht firmosjen.

WWW.EXPRESS.MK

Share: