Ramos paralajmëron Real Madridin

Sergio Ramos ka thënë se ai do të “vdesë” për Paris Saint-Germain kur ata të përballen me Real Madridin në 1/16 e Ligës së Kampionëve.

Qendërmbrojtësi spanjoll u pyet për emocionet e tij pas tërheqjes së ish-klubit të tij në Evropë dhe ai nuk la asnjë dyshim për besnikërinë e tij.

Ramos ka arritur të luajë vetëm në një ndeshje këtë vit për PSG-në mes lëndimeve të zgjatura muskulare, por ai do të shpresojë të jetë i disponueshëm në pranverë për përplasjen e rëndësishme.

“Ju e dini dashurinë dhe dashurinë që kam për Real Madridin”, tha Ramos.

“Tani është radha ime të mbroj PSG-në dhe do të bëj gjithçka që është e mundur për ta bërë këtë.

Është skuadra që ka vënë bast për mua. Unë do të vdes për PSG-në”, ka thënë Ramos.

WWW.EXPRESS.MK

Share: