Dy premiera filmike nga aktori Ismail Kasumi, “The day of the woman” dhe “Perhaps”

“Perhaps” një projekt filmik i cili është duke i realizuar xhirimet pikërisht në qytetin e Shkupit, në Çarshinë e Vjetër. Filmi është zhaner neonoar, krim, mistik, dramë. Në film trajtohet lufta e dy femrave për lirin të cilave i është mohuar nga “regjimi i krimit i vendosur në hapsirat e Ballkanit që është e lidhur me politiken”

Filmi “Perhaps” me regji të Kastriot Abdyli-t ka bërë bashkë shumë aktorë profesionist shqipëtar dhe maqedonas. Aktorët që luajnë rolet kryesore në këtë projekt filmik janë: Ismail Kasumi, Arben Bajraktaraj, Visar Vishka, Fitore Miftari, Katerina Jovanovikj si dhe shumë aktorë tjerë. Premiera e këtij filmi planifikohet të jetë gjatë vitit të ardhshëm.

Krahas këtij filmi, aktori Ismail Kasumi ka përfunduar xhirimet në rolin kryesor edhe tek filmi “The day of the woman”, projekt ky që premierën do e ketë këtë vit. Me projekte të shumta si filmike po ashtu edhe teatrale, aktori i njohur Ismail Kasumi po begaton karierën e tij artistike duke sjellë risi të shumta dhe atraktivitet. Gjithashtu, krahas këtij filmi aktori Ismail Kasumi është duke u marrë edhe me xhirime dhe projekte të tjera.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...