Messi dhe Ronaldo nuk janë në top 20

Karim Benzema është ende pretendenti kryesor për Topin e Artë nga Goal.com.

Në versionin e mëparshëm të vlerësimit, sulmuesi i Real Madrid renditej gjithashtu i pari.

Anësori i Liverpool-it, Mo Salah, është ngjitur nga i treti në të dytin në listë, përpara sulmuesit të Bayern-it, Robert Lewandowski.

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric ra nga vendi i pestë në vendin e shtatë, përpara mesfushorit të Liverpool , Sadio Mane dhe mesfushorit të Manchester Cityt, Kevin de Bruyne.

Vini re se as sulmuesi i PSG -së, Lionel Messi , as sulmuesi i Manchester United , Cristiano Ronaldo , nuk hynë në top 20 të renditjes.

Në dhjetëshen e parë përfshiheshin:

1. Karim Benzema – Real Madrid

2. Mohamed Salah – Liverpool

3. Robert Lewandowski – Bayern

4. Kylian Mbappe – PSG

5. Sadio Mane – Liverpool

6. Kevin de Bruyne – Manchester City

7. Luka Modric – Real Madrid

8. Vinicius Junior – Real Madrid

9. Phil Foden – Manchester City

10. Trent Alexander-Arnold – Liverpool.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Dendias nesër e fillon mini turneun në Tiranë, Sarajevë dhe Shkup

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Dendias prej nesër deri të mërkurën do t’i vizitojë Shqipërinë, Bosnje e Hercegovinën dhe Maqedoninë e...

Bekteshi në takim me tregtarët e rajonit Ohër-Strugë për ndryshimet e Ligjit, e Diela të jetë ditë pune

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi sot në Ohër do të realizojë takim me tregtarët nga rajoni Ohër-Strugë. Në takim, siç informoi Ministria dikateriale, do t’i...

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...