SKANDAL/ Kasami hap 300.000 euro tender për t’i mbrojtur militantët e partisë! (FOTO)

Komuna e Tetovës ka nënshkruar Kontratë në vlerë prej 18.290.000,00 denarë me Agjencionin privat për punësim Xhob2011 e kjo është një praktikë e njohur për ikje nga përgjegjësia dhe transparenca.

Angazhimi i agjencisë private për punësim vjen si pasojë e asaj që kreu i komunës të ikë nga përgjegjësia e publikimit të të dhënave të militanëtve partiak të cilët i ka angazhuar me kontratë mbi vepër.

I pyetur se pas kësaj a do të vazhdojnë të publikohen emrat e të punësuarve me kontrata në vepër në Komunën e Tetovës, Kasami tani ndryshoi qasje, duke thënë se do të publikohen vetëm nëse ka bazë ligjore.

“Nëse duam që të jemi deri në fund trasparent atëherë duhet të shohim bazën ligjore që lista e të gjithë të punësuarve me vendime të përhershme dhe të përkohshme të publikohet”, tha Kasami.

Komuna e Tetovës do të harxhojë edhe 18.290.000,00 denarë për punësime të përkohshme të cilat ende nuk e dimë se a do të jenë transparente dhe a do të dijë opinioni nëse janë ekspertë apo të punësuar partiak.

Në vazhdim ju sjellim kontratën e nënshkruar:

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...