Zëvendësministri Doko në Sofje takon Mogherinin: Prespektiva e Maqedonisë së Veriut është në BE

Zëvendësministri për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Xhabir Doko në kuadër të Forumit që po mbahet në Sofje, krahas shumë takimeve ka realizuar një bisedë dhe me ish përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogherini me të cilën janë dakorduar se prespektiva e Maqedonisë së Veriut është në Bashkimin Europian.

Në Sofje kishim takim inspirativ edhe me ish përfaqësuesen e lartë të BE-së për punë të jashtme dhe politika të sigurisë Federika Mogherini, e cila është një përkrahëse e madhe e prespektivës europiane të Maqedonisë së Veriut.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...