Alarmi për bomba, ndërpritet mësimi në të gjitha shkollat e Malit të Zi

Ministria e Arsimit, Shkencës, Kulturës dhe Sportit (MPKNS) e Malit të Zi ka njoftuar drejtorët e të gjitha shkollave se sot nuk do të mbahet mësimi, për shkak të panikut pas njoftimit për vendosje të bombave.

Mëngjesin e sotëm disa shkolla në disa qytete të Malit të Zi kanë marrë kërcënime për bomba, pas së cilës janë evakuuar dhe mësimi është ndërprerë.

Policia tha se oficerët e tyre po siguronin shkollat ​​ku kishin mbërritur kërcënimet për bomba, duke inspektuar dhe kontrolluar objektet.

Raportimet për bomba kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në adresat e komunave Nikshiç, Tivar, Berane dhe Plavë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...