Arrestohen dy persona për sulm fizik ndaj punonjësit të parkingjeve në Tetovë

Pjestarët e policisë të SPB-Tetovë dje në ora 16:00 në rrugën “Bllagoja Toska” në Tetovë, kanë privuar nga liria personat R.L. (36) nga Grçeci i Shkupit dhe N.B. (67) nga Grupçini i Tetovës, të cilët janë raportuar nga 50-vjeçari S.M. nga Shipkovica e Tetovës, i punësuar në N.P ,,Parkingu i qytetit“ në Tetovë, se janë trajtuar në mënyrë agresive, e kanë penguar në kryerjen e detyrave të punës dhe e kanë sulmuar fizikisht. Dy personat janë ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, pas së cilës do të përgatitet parashtresa përkatëse.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...