E pazakontë/ Mbappe në ‘garë’ me Macron, sulmuesi francezi mori vota në zgjedhjet presidenciale

Talenti më i madh i futbollit francez, Kylian Mbappe, ka marrë votat e popullatës gjatë raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Francë. Sipas raportimeve të mediave franceze, vetëm në një fshat të quajtur Tallenay të dielën, Kylian Mbappe mori 10 vota për president.

Mbappe nuk vjen vetëm në faqet e para të mediave përmes sportit, por edhe përmes politikës. L’Est Republican thekson se sulmuesi 23-vjeçar fitoi 10 vota në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në fshatin Tallenay, në lindje të francës.

Në këtë fshat ishin të regjistruar 348 votues, teksa 10 prej tyre kanë votuar për Mbappen. Një grup tifozësh të sulmuesit të madh francez kanë futur në kutinë e votimit letra të paraprintuara.

Sigurisht që votat u shpallën të pavlefshme. Pasi gazeta franceze publikoi këtë informacion, ai u përhap me shpejtësi në rrjetet sociale.

Kujtojmë, Emmanuel Macron mori 58.3 për qind të votave përpara Marina Le Pen dhe kështu fitoi një mandat tjetër në krye të Francës.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...