Komisioni për Sëmundje Ngjitëse në Maqedoni heq të gjitha kufizimet

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse në mbledhjen e sotme rekomandoi heqjen e të gjitha masave kufizuese, përveç mbajtjes së maskave në spitale, barnatore, transport publik dhe në shtëpi për të moshuar.

Komisioni u bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rekomandimet për mbrojtje personale dhe higjienë siç është larja e shpeshtë e duarve, dezinfektimi dhe mbajtja e distancës.

Ata shtojnë se vaksinimi vazhdon të jetë masa më e mirë dhe më efikase për mbrojtjen nga COVID-19.

“KSI në bazë ditore ndjek gjendje me COVID-19 dhe nëse ka nevojë, do të rekomandohen masa të reja”, thuhet në njoftimin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...