Kovaçevski: Ka filluar ndërtimi i 59 banesave sociale në Saraj

Në mbledhjen tematike kushtuar shënimit të arritjeve të Qeverisë dhe ministrive në 100 ditët e para të punës, Kryeministri Dimitar Kovaçevski theksoi se në kushte të krizës Qeveria ka vazhduar me ndërtimine banesave sociale prej të cilave disa kanë përfunduar ndërsa të tjerat ka filluar ndërtimi.

Në mbledhje, Kryeministri njoftoi se nuk ndalet as ndërtimi i banesave sociale, gjegjësisht se është shpallur thirrje publike për shpërndarjen e 70 banesave sociale në Gostivar. Kanë përfunduar ndërtesat sociale në Negotinë dhe Demir Kapi, ndërsa ka filluar ndërtimi i 36 banesave sociale në Pehçevë dhe dhe 59 banesave sociale në Saraj.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

Në orët e para të mëngjesit autobusi nga Kosova u aksidentua në Austri, në autobanin perëndimor pranë Eugendorf, në orën 03:00 e mëngjesit, shkruan...