Lapidari i UÇK-së në Sllupçan përurohet më 2 maj

Punimeve për ngritjen e Lapidarit të UÇK-së, në fshatin Sllupçan të Kumanovës, duket se po i vjen fundit, shkruan gazeta LAJM. Ndonëse ndërtimi i tij ishte premtuar që pas përfundimit të konfliktit të vitit 2001, i njëjti pritet të përurohet më 2 maj 2022, respektivisht në përvjetorin e fillimit të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në komunën e Likovës.

“Atë që dëshmorët dhanë për lirinë tonë, sot ngrisim Kullë përkujtimore për t’i përkujtuar gjithë jetë veprën e tyre heroike. Kulla përkujtimore për 2 Maj do të jetë gati për përurim. LAVDI DËSHMORËVE TË KOMBIT”, ka shkruar kryetari i komunës së Likovës, Erkan Arifi.

 

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...