Shifrat: Ukrainasit rrëzojnë aeroplanët më të mirë rusë

Teksa lufta në Ukrainë është në muajin e tretë të saj, raportet thonë se ukrainasit kanë shkatërruar aeroplanët më të mirë rus.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, vetëm dje, një avion luftarak-bombardues rus Sukhoi Su-34 u rrëzua pranë Balakley në rajonin e Kharkiv.

Gjithashtu, në zonën e Zaporozhye, u gjetën mbetjet e një tjetër Su-34 të rrëzuar rus, i cili i përkiste Regjimentit 559 Bombardues të Forcave Ajrore të Federatës Ruse dhe kishte numrin RF-95858 (43 të kuqe).

Rusëve u pëlqen të thonë se Su-34 është krenaria e industrisë ruse të aviacionit dhe se avioni, i cili konsiderohej i paprekshëm dhe super efikas, është i aftë të kryejë misione luftarake të pashoqëruar.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...

Rrugë të zbrazura, shtëpi të boshatisura, betëm 15 shtëpi në fshatin Goshincë të Likovës

Heshtje dhe qetësi në rrugët e fshatit Goshincë të komunës së Likovës. Vështir të takosh njeri, e aq më pak të rinj. Ndonëse janë të...