Zaev për pesë vjetorin e 27 Prillit: Kanë tentuar ta mbështjellin Maqedoninë në të zezë

“Kam nderin të flas për vlerat europiane sot, nga Strumica ime, Strumica europiane, në këtë datë të rastësishme dhe simbolike – 27 Prill 2022, 5 vjet nga fitorja e guximit dhe demokracisë, mbi frikën dhe diktaturën që sot në 2017 në “Parlament atëherë tentonte ta mbështillte Maqedoninë në të zezë”, tha Zaev me rastin e pesëvjetorit të sulmit në Kuvend.

Ai tha gjithashtu se sot, 27 prilli, është një datë simbolike për të uruar Macron për fitoren e tij. Sot, më 27 prill, dua të uroj presidentin Macron për mandatin e tij të ri – ai sjell një fitore të re të vlerave evropiane ndaj kërcënimeve që nacionalizmi i sjell Europës”, ​​tha Zaev.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Të ndihmojmë Luljetën, ka shumë nevojë për ne!

Të ndihmojmë Luljetën. Ajo ka më shumë se nevojë për ne sot, se nesër mund të jemi secili prej neve në vendin e saj. Ajo...

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’

Edonis Muja lanson projektin ‘Mamacita’ Ai ka ardhur me projektin e tij të ri muzikor. ‘Mamacita’ quhet kënga e re e Edonis Mujës, që...

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...