Joveski: Tregjedia në spitalin modular përdoret për qëllime politike

Më vjen keq që tragjedia e madhe në spitalin e Tetovës përdoret për qëllime politike. Kjo pjesë e procedurës është në përfundim dhe këto ditë për një kohë të shkurtër pres që Prokuroria e Tetovës të marrë vendim lidhur me këtë ngjarje, tha sot prokurori publik shtetëror Ljubomir Joveski.

Joveski tha se Prokuroria i është qasur këtij rasti me përgjegjësi që në fillim dhe se ka vënë në dispozicion të gjitha resurset.

“Në këtë rast në këtë pjesë të procedurës nuk janë marrë vetëm këto ekspertiza, por janë dëgjuar disa persona, janë kryer ekspertiza të tjera nga Fakulteti Teknologjik, ekspertiza e instalimit elektrik,… Nuk do t’i ekspozoj tani, duke pasur parasysh fazën e çështjes të gjitha veprimet e ndërmarra nga Prokuroria, por edhe një herë dua t’ju siguroj se Prokuroria është duke e hetuar plotësisht këtë rast dhe do t’u përgjigjet dilemave dhe përgjegjësive specifike të personave të caktuar”, tha Joveski.

Ndryshe, ai tha se në lidhje me këtë rast është formuar grup pune nga prokurorët.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Kush është ish ushtari nga Hotla e Kumanovës, që po siguron boksierin e njohur botëror Conor McGregor në Kanë?

Deri sa përpiqemi t’i afrohemi yllit botëror të boksit Conor McGregor në turmën e madhe prej qindra gazetarëve në Festivalin e filmit në Kanë,...

Drejtësia dhe ndryshimet në modelin zgjedhor, Nuhiu: Do të angazhohemi për kod më të mirë zgjedhor

Ministria e Drejtësisë ka filluar procesin e përgaditjes së  ndryshimeve të modelit aktual zgjedhor dhe për këtë rast autoritetet e kësaj ministrie u kanë...

Lija e majmunit po i afrohet vendit, epidemilogu Elezi: Nuk ka hapësirë për panik, nuk është vdekjeprurëse

Lija e Muajmunëve është një tjetër virus që po përhapet nëpër Botë. Në Maqedoni ende nuk ka të infektuar, por dyshohet për një rast...

Afro një vit nën qeverisjen e talebanëve, thellohet varfëria në Afganistan! Qytetarët qëndrojnë në rradhë për të marrë ushqim

Dy radhë të gjata, njëra me burra, tjetra me gra, janë krijuar rreth një vendi të shpërndarjes së ndihmave të Programit Botëror të Ushqimit...

Dasmat në prag, bizneset “fërkojnë” duart

Sezoni veror në vendin tonë pritet më padurim nga ata të cilët planifikojnë të organizojnë dasmat e tyre. Edhe me më shumë padurim e...