​Klopp: Mos flisni për finalen, e luajtëm vetëm ndeshjen e parë

Trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ka kërkuar që skuadra e tij të mos shihet se favorite për të kaluar në finale të Ligës së Kampionëve përkundër se e fituan ndeshjen e parë ndaj Villarrealit me rezultat 2-0 në “Anfield Road”.

Ai ka thënë se ndeshja ishte shumë e vështirë dhe se është zhvilluar vetëm njëra nga dy ndeshjet me këtë skuadër.

“Nuk ishte një ndeshje e lehtë, veçanërisht në pjesën e parë. Por kur vumë presion erdhëm deri te shanset për të shënuar. Më pas në pjesën e dytë gjërat shkuan mirë dhe ne ishim të mirë për të mos pranuar asgjë nga kundërshtarët tanë. Vështirë të mendosh për finalen, kemi kryer vetëm ndeshjen e parë. Nuk mund të relaksohemi, tani do të jetë Premier Liga dhe më pas do të mendojmë për ndeshjen e kthimit”, tha trajneri gjerman.

Ballafaqimi i dytë ndërmjet Villarrealit dhe Liverpoolit zhvillohet të martën e ardhshme në Spanjë.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Grubi: Në Çarshi të Shkupit përjetësohet emri i Ukshin Hotit

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bashkë me kryetarin Ali Ahmeti, znj. Myrvete Hoti, drejtorin e ITSHKSH-së...

Shaqiri: Nga shtatori fëmijët nuk do të mësojnë më në Kosovë, po ndërtojmë shkollë në Bllacë të Poshtme

Nga shtatori i këtij viti, fëmijët e moshës shkollore nga fshati Bllacë e Poshtme i komunës së Çuçer Sandevës nuk do ta ndjekin më...

Sinishtaj porosi për Kosovën: Gjukanoviqi është kriminel!

Kryetari i Shoqatës Atdhetare “Jehona e Malësisë”, Vilson Sinishtaj, iu ka drejtuar zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe ka theksuar se Millo Gjukanoviq është...

Ali Ahmeti: Ukshin Hoti fabrika e të menduarit cilësor shqiptar

Nga sot një nga rrugët më të frekuentuara të Çarshisë së Vjetër të Shkupit do të mbaj emrin e veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin...

Tre mërgimtarë në gjendje të rëndë shëndetësore, pas aksidentit në Austri

Në orët e para të mëngjesit autobusi nga Kosova u aksidentua në Austri, në autobanin perëndimor pranë Eugendorf, në orën 03:00 e mëngjesit, shkruan...