Liverpooli shënon fitore të pastër ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e zhvilluar sonte në “Anfield Road” ka përfunduar me rezultatin 2:0.

“Të Kuqtë” e dominuan plotësisht pjesën e parë, por nuk ia arritën të shënon gol.

Megjithatë, golat e fitores erdhën në pjesën e dytë, madje brenda dy minutave.
Pervis Estupinan shënoi fillimisht autogol në minutën e 53-të, teksa Sadio Mane e dyfishoi epërsinë pas dy minutave.

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet më 3 maj në “Estadio de la Ceramica”.

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow

TË FUNDIT

Një fëmijë 6 vjeç mbytet në lumin Shkumbin në Tetovë

Qendra për Menaxhimin e Krizave njofton se sot në ora 14:00 përmes E-112 është pranuar informacion për një fëmijë 6-vjeçar në lagjen Krasniqi në...

Mullinjë me erë në Tearcë, Neziri nënshkruan memorandum bashkëpunimi me komunën Foiano di Val Fartore

Kreu i komunës së Tearcës, Nuhi Neziri dje ka pritur në takim delegacionin italian nga komuna e Foiano di Val Fartore, e me këtë...

Fuqia e armëve nordike: Pajisjet ushtarake që Suedia dhe Finlanda do t’ia sillnin NATO-s, pas anëtarësimit në aleancë

Përzgjedhja e pajisjeve ushtarake vendase e armëve dhe automjeteve të prodhuara në vend, të cilat do të forconin arsenalin e NATO-s nëse Finlanda dhe...

Sefer Seferi më 18 Qershor shkund ringun në Zvicër

Bokseri i njohur shqiptar Sefer Seferi pas një pauze të gjatë po rikthehet në arenën sportive dhe këtë e ka bërë të ditur vet...

Maqedonia e Veriut lider në rajon me masat dhe menaxhimin e krizës

Maqedonia e Veriut është lider në rajon me masat dhe menaxhimin me krizën. Këtë informacion e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë Kreshnik...